Skywalk Teleferik

Babadağ teleferik projesi – Skywalk

Fethiye’ye yeni bir soluk getirecek olan yıllardır beklenen teleferik projesi bu sene 2021 sezonunda hizmete açılması planlanmaktadır Fethiye ölüdeniz’den babadağa hizmet verecek olan teleferik projesini hayata geçiren skywalk teleferik, 8 kişilik kabinler ile hızlı ve pratik bir şekilde sizi Ölüdeniz’in eşsiz manzarası eşliğinde Babadağ’a ulaştıracaktır.


Skywalk Teleferik ile Babadağ ın zirvesine yolculuk yaparken sizleri 4 tane kalkış pisti (istasyon) beklemektedir. İlk durağımız 1200 mt. olup, manzarayı daha yukarıdan izlemek isteyen misafirlerimiz kabinden inmeden teleferik yolculuğuna 1700 mt. ye kadar devam edebilir. İsteyen misafilerimizi Babadağ 1700 metre de, mükemmel manzara eşliğinde keyifli anlar geçirebileceği Babadağ Cafe ve Restuarant beklemektedir. Buraya kadar gelmişken Babadağ ın zirvesine çıkmak isteyenler telesiyejle 1800 mt. ye ve oradan da 1960 mt. zirveye ulaşabileceklerdir.
Kelime anlamı gökyüzü yürüyüşü olan skywalk sizleri eşi benzeri olmayan Ölüdeniz ve Babadağ manzarasında gökyüzü yürüyüşü (skywalk) hissi uyandıracak.


Peki teleferik tercih etmeyen misafirlerimizi neler bekliyor olacak? Babadağ yolunda koruma altında olan Milli parkta Dünya’nın en büyükleri arasında ve oksijen bakımından çok zengin olan mavi sedir ormanı sizleri karşılacak. Ciğerlerinize bol oksijen doldurarak mis gibi mavi sedir kokusuyla babadağ yolculuğu yapabileceksiniz.

Aynı zamanda yamaç paraşütü sporunda dünyaca ünlü Fethiye Babadağ a bu aktiviteyi yapmak için gelen, Babadağ ın virajlı ve dar yollarında yolculuk yaparken şikayetçi olan misafirlerimize teleferik büyük bir ulaşım kolaylığı sağlayacaktır. Peki neden 4 durak diye soracak olursanız, bunun sebebi her istasyonda bir yamaç paraşütü kalkış pisti bulunmaktadır. Ve her pist ayrı yönlere bakmaktadır. Yamaç paraşütünde kalkış rüzgara doğru yapıldığı için yamaç paraşütü pilotları rüzgarın yönüne göre pist seçimi yaparlar. Bir çok misafir uçuşlarını zirveden yapmak istemektedir. Ama sadece rüzgarın kalkış pistine uygun olduğu zamanlarda Babadağ zirveden uçuş yapılabilmektedir.

Siz değerli misafirlerimizi bizim için değerli olan memnuniyetiniz ve hayallerinizi gerçekleştirmek için hava şartları uygun olduğu sürece her daim zirveden ve en güvenli kalkış pistinden seçim yaparak FLYLİBERTY ailesi olarak hizmet vermeye hazırız.

Yorum yapın

Call Now Button