Ölüdeniz Paraşüt İçin Uygun Bir Yer mi?

Ölüdeniz paraşüt için uygun bir yer mi? Sorusu buraya daha önce yamaç paraşütü ile atlamak için gitmemiş olan sporcuların merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bizde bu makalemizde Fethiye ve Ölüdeniz hakkında bilgilendirme yaparak buranın yamaç paraşütü için elverişli olup olmadığından bahsedelim istedik.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Fethiye’ye bağlı olan Ölüdeniz, Yamaç paraşütü yapabilmek için dünyanın en güzel bölgesi diyebiliriz. Buraya yalnız bizim ülkemizden yerli yamaç sporcuları değil aynı zamanda dünyanın pek çok ülkesinden de sporcular akın etmektedir.

Toplam 6500 feet yani 1960 metre yükseklikteki Babadağ için söylenecek tek bir şey var ki oda jeolojik bir mucize olduğudur. Hatta bir sporcu olmayabilir fakat heyecan arayan bir tatilciyseniz bile buradan atlayarak tatilinizi hiç unutamayacağınız bir zamana da dönüştürebilirsiniz.

Babadağ’dan atlayan bir paraşütçü havada süzülürken masmavi denizin manzarasını havadan seyretme imkanı yakalayacaktır. Ölüdeniz dünyanın en iyi tandem yamaç paraşütü ortamını da ziyaretçilerine sunmaktadır.

Babadağ’ın yaklaşık olarak 2000 metrelik zirvesindeki kalkış yerleri yerli ve yabancı ziyaretçilerini beklemektedir.

Ölüdeniz paraşüt için uygun bir yer mi? Sorusunun yanıtını gittiğinizde göreceğiniz profesyonel paraşütçülerden de anlayabilirsiniz. Burada hizmet veren pek çok paraşüt firması ve okulu mevcuttur. Paraşütçüler sürekli olarak buradan atlayış yaptıklarından dolayı ne yapmaları, nereye inmeleri ve nasıl uçmaları gerektiğini çok iyi bilmektedir. Her yaştan insan bu sporu yapabilir. 6 yaşından 65 yaşına kadar gün içinde pek çok turistin de buradan atladığını göreceksiniz.

Ölüdeniz ’de aynı zamanda yeni başlayanlar için başlangıç pilot eğitimi kursları da verilmektedir. Heyecanını bir türlü yenemeyen ve adrenalin isteyen gençler bu kurslara yazılarak paraşütle kendi başlarına atlayabilmenin heyecanına da ortak olacaklardır.

Ölüdeniz Paraşüt İçin Uygun Bir Yer mi?
Ölüdeniz Paraşüt İçin Uygun Bir Yer mi?

Yamaç Paraşütü Neden Keyifli?

Bazıları yamaç paraşütünün neden keyifli olabileceğini anlayamazken bazıları için bu artık bir tutku halini almıştır. Hiç atlamamış bir kişi bu duyguyu bilmediğinden saçma gelebilir ve korkabilir. Aslında her şey ayakları yerden kesilip masmavi denizi ve dünyanın en güzel manzarasını görünceye kadardır.  Yamaç paraşütü uçurumdan atlamak gibi geliyor olsa da aslında bu spor uçurumdan atlamayı kapsamaz. Tepeden birkaç adım attıktan sonra paraşütünüz açılacağı için ayaklarınızda yerden kesilmeye başlayacaktır. Geriden kalkarak geldiğiniz için uçurumdan atlamış hissine kapılmazsınız ve bu da sizi doğal olarak korkutmayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Akdeniz’de paraşüt uçuşu nerede yapılır?

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü İçin Gerekli Malzemeler

  • Kapalı Ayakkabı
  • En fazla 100 kilo olmanız gerekir.
  • Yaşınız uçmak için uygun olmalı ( 4 yaşından büyük)
  • Tecrübeli olmanız gerekmez.

Yukarıdaki şartlara uyulması halinde ölüdeniz yamaç paraşütü yapmamanız için hiçbir engel yoktur. Bu zevkli ve adrenalin yüklü olan spora ne kadar erken yaşta başlarsanız alacağınız keyifte bir o kada fazla olacaktır.

Yorum yapın

Call Now Button