Akdeniz’de paraşüt uçuşu nerede yapılır?

Akdeniz’de paraşüt uçuşu yapılan pek çok mekan bulunmaktadır. Doğal güzelliğinin yanı sıra serin suları ve eşsiz renk uyumu ile de dikkat çeken bu verimli topraklar yılın her mevsiminde yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Yamaç paraşütü Türkiye’de de oldukça yaygın bir şekilde yapılan spor haline gelmiştir. Hezarfen Ahmet Çelebi’den bu yana gökler insanlar için her zaman cazip bir hayal olmuştur. Rüzgarın teninize bıraktığı o eşsiz his atladığınız andan itibaren başlayan o adrenalin duygusu daha önce hiç yaşamadığınız hisleri size yaşattıracaktır. Biraz cesaret ile sizde bu eşsiz hisse ortak olabilirsiniz. 

Paraşüt

Akdeniz’de en iyi paraşüt uçuşu yapılan yerler

Heyecan ve büyük bir adrenalin duygusu ile tercih edilen yamaç paraşütü günümüzde popüler bir spor haline gelmiştir. Extreme sporlar arasında yer alan yamaç paraşütü özellikle Türkiye’nin güzellikleri arasında en çok Akdeniz Bölgesi için içerdiği bilinmektedir. Kuşkusuz Akdeniz Bölgesi’nde yer alan şehirlerimiz içerisinde paraşüt uçuşu için en çok tercih edilen mekan Muğla Babadağ‘dır. Fethiye Ölüdeniz’de bulunan Babadağ, 4 ayrı pisti ile farklı uçuş imkanları sunduğu gibi mavi ve yeşilin eşsiz uyumu ile de görsel bir zevk yaşatmaktadır. 1.200m, 1700m, 1.800m ve 1900 metre yükseklikten yapabileceğiniz bu yamaç paraşütünde ayrı bir adrenalin ile kuşatılacaksınız.

Paraşüt

Yılın dört mevsiminde kullanılan bu pistler hava koşulları ve rüzgar yönüne göre tercih edilmektedir. Sedir ağaçları ile kaplı bir orman içerisinde yer alan bu eşsiz güzellikteki mekan, mavi ve yeşilin uyumuna en çok yansıtan ve en çok tercih edilen yerlerden birisi olmuştur. Tatil denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden birisi olan Antalya yamaç paraşütü seven spor tutkunlarını da ilk tercih ettiği yerlerden birisidir. 600 metrelik kalkışı ile eşsiz bir deneyim sunan Antalya Kaş‘ta yer alan bu mekan Meis Adasının da güzel manzarasını sunmaktadır.

Antalya Alanya Paraşüt Uçuşu

Antalya’nın Alanya ilçesi yamaç paraşütü için Muğla’dan sonra en çok tercih edilen mekanlardan birisidir. Tatil amacı ile de pek çok kişiye ağırlayan Alanya aynı zamanda spor tutkunlarını da 600 metrelik pisti ile ağırlamaktadır. Alanya sahili boyunca devam eden Kleopatra plajına iniş yapılan bu pist eşsiz bir görsel şölen sunmaktadır.

Adrenalin’in denildiği zaman akla ilk gelen mekanlardan birisi olan Antalya Kemer‘de yer alan Olimpos Tahtalı Dağı dünyanın en yüksek kot farkı rekoruna sahip pistlerinden birisidir. 2365 metre yüksekliği ile ziyaretçilerini ağırlayan bu dağa çıkış teleferik ile yapılmaktadır. Zirvede büyük bir tesisi olan Olimpos Tahtalı Dağı, Akdeniz Bölgesi’nin en gözde ve el değmemiş mekanlarının görsel şölenini spor tutkunlarına göstermektedir.

Yorum yapın

Call Now Button