Dünyada En Çok Paraşüt Uçuşu Yapılan Yerler?

Paraşüt uçuşu yalnızca ülkemizde değil aynı zamanda dünya genelinde en çok yapılan adrenalin dolu sporlardan birisi olmaktadır. Adrenalin tutkunları dünyanın farklı yerlerinde unutulmaz uçuşlar ile eşsiz manzaraları şahitlik etmektedirler. İlk defa 1980 yılında başlanılan paraşüt uçuşları günümüzde farklı noktalarda ve farklı şekillerde yapılarak yeni deneyimlere ev sahipliği yapılmaktadır.

Paraşüt uçuşu yüksek bir yamaçtan ya da pistten atlanılarak yapılmaktadır. Uzman bir pilot eşliğinde de yapılabilen paraşüt uçuşu profesyonel olarak tek başına da yapılabilmektedir. Uçmak insanın tarihi sahnesine çıktığından beri hep hayalinde olan sahnelerden birisi arasında yer almaktadır.

Dünyada Popüler Paraşüt Uçuşu Mekanları

Geçmişten günümüze farklı modeller üretilerek uçurmayı denenmiş teknolojinin gelişmesi ile birlikte uçaklar meydana gelmiş olsa da insanlar rüzgarın tenlerinde bıraktıkları hisse şahit olmayı daha çok sevmişlerdir. İsviçre’nin karlı dağlarından Türkiye’nin eşsiz güzellikteki mekanlarına varana kadar pek çok yamaç ve püf noktası yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. 

Dünyada En Çok Paraşüt Uçuşu Yapılan Yerler?
Dünyada En Çok Paraşüt Uçuşu Yapılan Yerler?

Fransa Dune Pilat

Fransa’nın eşsiz güzelliklerinden birisi olan Dune pilat yamaç paraşüt bölgesi  Atlas Okyanusu’nun eteklerinde bulunan bir kum tepesidir. Eşsiz manzarası ve yelken uçuşları ile de çok elverişli bir mekan olan Fransa Fethiye’den sonra en çok tercih edilen paraşüt uçuş noktalarından birisi olmaktadır.

Fransa Hautes Alpes

Hautes Alpes, Fransa’nın kış sporlarında en çok tercih edilen bölgelerinden birisi olmaktadır. Yaz aylarında da sıklıkla tercih edilen bölgelerden birisi haline gelen bu nokta özellikle yaz aylarında paraşüt uçuşlarında eşsiz manzarası ile tercih edilmektedir.

Tavsiye Yazı: Yamaç paraşütü kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

İsviçre Wengen

İsviçre’nin dağlık bölgelerinde coğrafi koşullarda göz önünde bulundurulduğunda paraşüt uçuşu yapmak eşsiz bir deneyim olmaktadır. Dünyanın en meşhur Alpler ülkesi olarak da bilinen İsviçre’de Wengen yamaç paraşüt bölgesi dünyanın en iyi paraşüt uçuşunun yapıldığı bölgelerden birisi olmaktadır.

Güney Kore Danyang

Güney Kore tarihsel yönünün yanı sıra yemekleri ve kültürü ile de eşsiz bir mekan olmaktadır. Aynı zamanda dünya genelinde en meşhur paraşüt işinin yapıldığı bölgeler arasında yerini almış olan Güney Kore’de bulunan Danyang yamaç paraşüt bölgesi, adrenalin dolu bir deneyim yaşamak isteyenlerin en çok tercih ettiği hislerden birisidir. 2000 rakımlı Dusan Dağı zirvesinden gerçekleşen paraşüt uçuşları eşsiz bir güzelliğe sahip olmaktadır.

Dünyada En Çok Paraşüt Uçuşu Yapılan Yerler?
Dünyada En Çok Paraşüt Uçuşu Yapılan Yerler?

Slovenya Julian Alpleri

Slovenya doğa harikası bir ülkedir. Dünyada bu denli muhteşem bir güzellikte doğaya sahip olan çok az ülke bulunmaktadır. Paraşüt uçuşu için ideal bir yer olan Julian Alpleri ise 11 dağdan oluşmaktadır. 2864 metre yüksekliğe sahip olan Trigla dağı dünyanın en çok tercih edilen paraşütü noktalarından birisi olmaktadır.

Almanya Bavyere Alpleri

Almanya ya seyahat edenlerin sık sık uğradığı noktalardan biriside Bavyere Alpleridir. Neuschwanstein Şatosuna ev sahipliği yapan Bavyere Alplerinden yapılan paraşüt uçuşunda bu doğa harikası yerlerde göz önüne serilmektedir.

Sırbistan Niş

Balkanların en eski şehirlerinden birisi olan Niş, paraşüt uçuşunda da tercih edilen noktalardan birisi olmaktadır.

Gürcistan Kazbegi

Ekstrem sporlara olan elverişli doğası ve yamaçları ile Gürcistan, Kazbegi paraşüt uçuşlarında tercih edilmektedir.

Yorum yapın

Call Now Button