Aklınızdaki Sorular!

Yamaç Paraşütü kilo sınırı ne kadar?

Babadağ yamaç paraşütü uçuş noktası için: kilo sınırı erkeklerde 110 kg bayanlarda 90 kg dır.

Yamaç Paraşütü uçuşu ne kadar sürüyor?

Uçuş organizasyonu toplamda 2 saatimizi alır. Havada kalma süresi 30 dakikadır. Geri kalan süreç, Babadağ transferi, uçuş öncesi hazırlık ve çekimlerin izlenmesini içerir.

Yamaç Paraşütü fiyatı ne kadar?

Fethiye yamaç paraşütü uçuş ücreti 2021 yılı itibariyle 700 TL dir. Bu ücretin içerisinde fotoğraf video çekimleri dahil değildir. Onların ücreti de 200TL dir.

Yanımızda ne getirmeliyiz?

Ölüdeniz Babadağ da uçuş denetimleri ve kuralları Türk Hava Kurumu tarafından yapılmaktadır. Ve yönergemiz gereği uçuş sırasında yanınıza telefon vb eşya alamazsınız, sadece güneş gözlüğüne izin veriliyor. Gelirken yanınızda kapalı bir ayakkabı, yaz haricinde geliyorsanız hırka, mont alabilirsiniz. Bu uygulamanın amacı da ölüdeniz de güneşlenen insanların üstüne bir şey düşürme ihtimalinden.

Eğitmenler ne kadar deneyimli?

Firmamızda çalışan yamaç paraşütü pilotlarımız minumum 10 yıl deneyime sahip, haklarında şimdiye kadar hiç şikayet olmamış ve bir kaza atlatmamış kişilerdir. Bu web sitesindeki numarayı aradığınız taktirde bile sizi karşılayan kişi yine bir pilot olacaktır.

Eşimle aynı paraşütte uçabilir miyim?

Maalesef sizleri aynı paraşüte alamıyoruz ama merak etmeyin tüm uçuş boyunca havada yan yana oluyorsunuz. Birbirinizi duyabiliyor hatta paraşütüne dokunup onla bu anı paylaşabiliyorsunuz.

İniş sırasında ne yapmalıyız?

Yamaç paraşütü koşarak havalanan ve koşarak hızımızı azaltarak indiğimiz bir hava aracıdır. Ama çoğu zaman buna gerek kalmaz, yamaç paraşütü eğitmeniniz palye dediğimiz teknikle iniş anında neredeyse hızı sıfırlayarak sizi ayaklarınızın üzerine kondurur. Linke tıklayarak Babadağ Ölüdeniz uçuşlarımızdan bir iniş izleyebilirsiniz.

Kalkış sırasında ne yapmalıyız?

Yapmanız gereken her şey uçuş öncesi size anlatılacak, aslında yapmanız gerekenlerden çok yapmamanız gerekenler var. Yamaç paraşütü kalkış aşamasında hızlanmaya ihtiyaç duyar bu aşamada yolcunun oturması, zıplaması vb. doğaçlama hareketler yamaç paraşütünün kalkışını zora sokar, böyle bir durum olduğunda kalkış iptal edilir ve paraşüt piste tekrar serilip kalkış tekrarlanır.

Kimler yamaç paraşütü yapamaz?

Öncelikle hamile misafirlerimiz kesin olarak yamaç paraşütü uçuşlarına dahil edemiyoruz. Bunun yanı sıra başka bir yasaklı listesi yok, doktorunuza danışarak karar verebilirsiniz. Ancak vertigo gibi bir denge rahatsızlığınız varsa havada olmak sizi kötü etkileyebilir.

Yükseklik korkum var uçabilir miyim

Sonuçta 1969 metreden harika bir ölüdeniz manzarasına uçacaksınız, yükseklik korkum yok diyeni çok görmedik. Buda en doğal hislerimizden biri zaten, tecrübelerimiz şöyle bir kıyaslama getirdi bize, balkondan aşağı bakabiliyorsanız hiç korkmadan uçabileceğinizi size garanti ediyoruz.

En iyi yamaç paraşütü saati?

Hava her saat değişkendir, yamaç paraşütü ısınan havada daha fazla kalabildiği için önerimiz şu şekilde: misafirimiz eğer ki havada daha uzun süre kalmak isterse 1-3 saatlerini seçebilir. Daha güzel fotoğraflar için ise sabah 9 – 11 uçuşları tavsiye edilir, buda güneşin konumuyla ilgilidir. Gün batımı uçuşları sanılanın aksine en kötü manzaraya sahiptir 🙂 Bunu duyduğunuza üzüldüğünüzü biliyorum 🙂

Havada ne kadar kalıyoruz?

Yamaç paraşütü süzülerek uçan bir hava aracıdır. Ölüdeniz Babadağ 1969 metre yüksekliğe sahiptir. Yamaç paraşütü Babadağ dan havalandığında yaklaşık 25dk havada kalır, ancak akrobasi istenmesi durumunda hızlı irtifa kaybı olacağından uçuş 5 dk kadar kısalabilir. Ama neyse ki uçmaya doyamayan misafirlerimiz için ücretsiz olarak uçuşu +15 dk uzatabiliyoruz. Bunu termik dalgaları ile yapıyoruz tabi ki havanında uygun olması gerekli. Daha fazla havada kalmak için öğle saatlerinde uçmalısınız.

Yorum yapın

Call Now Button