Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi

Yamaç Paraşütü Uçuşu

Kelebekler Vadisine yamaç paraşütü ile uçarak gitmek istermisin?

Ölüdeniz e herkes uçar peki ya kelebeklere?

Kelebekler vadisi konumu ve kayalık yapısı gereği oldukça özel bir bölgedir. Gözlerden ve yollardan uzak olması onu hala doğal kalabilmiş az yerden biri yaptı. Yamaç paraşütü ile kelebeklere uçmak ise ayrı bir haz. Uçurumlarla korunan bu vadide süzülmek gerçekten rüyada gibi hissettirecek, düşünsenize 2000 metreden kalkıyoruz, sonra manzaraya hayran hayran bakan insanların üzerinden süzülüp dar uçurumları olan bir vadiye giriyoruz, heyecan burada başlıyor, uçurumdaki ağaçlar yabani hayvanlar, kuşlar herkes size bir bakış atıyor, sende nerden geldin dercesine 🙂

Ama şöyle bir gerçeklik var, bu uçuşu ilk uçuşunuzdan sonra tavsiye ediyoruz. Çünkü sizi ölüdeniz in eşsiz manzara deneyiminden asla mahrum bırakmak istemeyiz.

Kelebekler Programı

  • Kelebeklere inmek kolay ama dönmek zor, dönüş sadece tekneyle yapılabildiği için burada size standart uçuşun haricinde +100-300 tl gibi bir ek masraf çıkartacaktır.
  • Bizim operasyonumuzun aksaması ihtimaline karşın kelebekler uçuşu için erken rezervasyon önemli.
  • Standart uçuş süremiz bu uçuşta da korunuyor, ancak ölüdeniz’ e geri dönmek gibi bir fikriniz varsa kelebeklere uçarak gitmek çokta size göre bir seçenek olmayabilir.
  • Dönmek yerine kelebeklerde konaklayabilir veya tüplü dalış yapabilirsiniz.

Kelebekler vadisinde tüplü dalış

Yamaç paraşütün den sonra, kelebekler vadisinde tüplü dalış turumuza katılabilir yada burada konaklayıp gecenin tadını çıkartabilirsiniz.

Tüplü dalış programı ise yine önceden rezervasyon gerektirir, kelebekler vadisinde sadece 1 dalış okulu bulunuyor ve sezon içerisine yoğunluk olabiliyor. Dalışlar için kısa bir eğitimden geçiyorsunuz, ardından eğitmen eşliğinde kıyıdan denize giriş yapıyorsunuz. Su altında tüplü vaziyette ortalama 20 dk kadar kalıyorsunuz. Hiç yüzme bilmeseniz dahi dalış yapabilirsiniz bu konuda endişelenmenize gerek yok.

Detay

Call Now Button